نمايش پست تنها
قديمي November 7th, 2008, 11:53   #363
I.N.D.E.X
Senior Member

I.N.D.E.X's Avatar

تاريخ عضويت: Dec 2007
تشکر از ايشان: 3,008 بار در 660 پست
I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)I.N.D.E.X (سطح 6)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله pari.ebrahimi نمايش نوشته ها
سلام
از اينكه جواب باقي ِ سوالامم دادين خيلي ممنونم
اما يه سوال ديگه هم داشتم كه ديگه اونو نمي پرسم، چون هيشكي اينجا فكر نمي كنه يه خانم بتونه جزِ نفرات اول بشه، (شاهنامه آخرش خوشه!!!) راستي مي شه بگين چه تعداد از اين 50 نفر برتر خانم هستن؟ (يا اگر نمي دونين، اونايي كه آي دي شون نامشخصه، بيان اعلام كنن...) ممنون مي شم... در ضمن، من با اينكه هي سوال مي پرسم، اما نمي تونم به قوانين مسابقه عمل كنم. دليلش هم ساده اس، من فقط يه روش پوزيشن گيري دارم و نمي دونم از قوانين پيروي مي كنه يا نه... من قوانين رو مي پرسم، مي خونم، و اگه پوزيشن هام از اونها پيروي كنن خوشحال مي شم، فقط همين! اينو گفتم نگين نگفتي!!!
اصلا ً بذار سوالمو بپرسم... مي خواستم ببينم معاملاتي كه با ضرر بسته مي شن، در واقع ضرر - كه ممكنه زياد هم باشه- تاثيرش چيه؟ اگه تاثير منفي داره، مثلا ً اگه اون معامله بسته نشه و تا آخر مسابقه كه مي گن خودشون مي بندن باز بمونه، باز هم همون اثر رو داره؟ فكر نمي كنم! چون اين ديگه دست ِ ما نبوده كه بگن طرف اينقدر ضرر داده... شايد طرف منتظر بوده معامله اش بره تو سود... در واقع اين سوال رو براي اين پرسيدم كه معني درادان رو متوجه نشدم، و همينطور زيان شناور رو... كه آيا منظور اين بوده كه معامله آدم اول بره تو ضرر و بعد سودده بشه خوبه يا بد؟
ممنون مي شم به اين سوالم جواب بدين...
سلام

در ابتدا عرض کنم که به عنوان یک ایرانی، خوشحال هستم که بانوان ایرانی در این عرصه فعالیت دارند و برای همه آنها آرزوی موفقیت دارم.

اما در مورد سوالات شما:

اینکه پوزیشن در ضرر شما توسط مسئولان مسابقه بسته شود، مسلما ضرر ثبت خواهد شد. این عمل دقیقا مانند مارجین کال شدن است که بروکر پوزیشن های در ضرر شما را می بندد. آیا در این صورت بروکر ضرر شما را نمی پذیرد؟! اصلا اگر اینطور بود که شما فرمودید دیگر مشکلی در ترید نبود و همه می توانستند به سود برسند.

اینکه ممکنه یک روزی پوزیشن شما به سود برود، در صورتی است که شما مارجین کم نیاورید، وگرنه مارجین کسی که بی نهایت نیست و نمی توان انتظار داشت که تا قیامت منتطر بود که شاید روزی پوزیشن به سود برود! اصلا راز این بازی و ترید همین مارجین است و اگر محدودیت مارجین نبود، خیلی ها صاحب سود در این بازار می شدند و نسبت 90% بازنده به 90% برنده تبدیل می شد و بروکرها هم ورشکست!

مفهوم Drawdown :

2 نوع درادان داریم:

Absolute Drawdown: بالانس اولیه منهای مینیمم بالانس

Maximal Drawdown: ماکزیمم بالانس منهای مینیمم بالانس

مینیمم بالانس یعنی کمترین مقداری که بالانس دیده است.
ماکزیمم بالانس یعنی بیشترین مقداری که بالانس دیده است.

پس هر چه درادان کمتر باشد بهتر است. درادان کمتر یعنی اینکه حساب شما کمتر در ضرر فرو رفته است. در استیتمنت متاتریدر هر دو نوع درادان، به دلار و به درصد محاسبه می شود.

این تعاریف استاندارد و علمی Drawdown بود. بنده از شرایط و تعاریف مسابقه بی اطلاعم.

پیروز باشید.
9 تشکر کننده از I.N.D.E.X: